2023 m.

UAB „Šiaulių vandenys“ įsigijo pirmuosius du elektromobilius

2023 m. gruodžio 04 d.

UAB „Šiaulių vandenys“ įsigijo pirmuosius du naujus elektromobilius – „Opel“ komercinius modelius „Combo-e Cargo“ už 84,3 tūkst. Eur (be PVM). Vien elektra varomos transporto priemonės užtikrins tolimą važiavimą be anglies dvideginio emisijų, modeliai pritaikyti važiuoti trims keleiviams ir transportuoti krovinius iki 800 kg. Automobilių parką bendrovė atnaujino siekdama mažinti energetinius kaštus ir aplinkos taršą.
 
Optimaliu efektyvumu pasižymintys elektromobiliai priskirti Energetikos ir technologinių procesų valdymo skyriui.
 
„Dėl darbo specifikos būtent šio skyriaus darbuotojams tenka nuvažiuoti didžiausius atstumus.  Elektromobiliai naudingiausi tada, kai nuvažiuoji kuo daugiau kilometrų, nes elektros energija pigesnė, nei įprastinis automobilinis kuras, – pabrėžia UAB „Šiaulių vandenys“ technikos direktoriaus pavaduotojas Virginijus Jakubonis. – Specialistai atsakingi už visų elektros ir technologinių įrenginių bendrovės objektuose diagnostiką ir gedimų šalinimą. Miesto teritorijoje yra 104 nuotekų perpumpavimo ir vandens pakėlimo siurblinės, dvi vandenvietės ir vandens ruošykla, keturios paviršinių nuotekų valyklos, už miesto ribų – dvi nuotekų valyklos. Darbuotojams tenka kasdien važinėti didelius atstumus iš vieno objekto į kitą, vežtis reikalingus įrankius ir priemones, detales ar smulkesnę įrangą. Elektromobiliai bus maksimaliai efektyviai išnaudoti ir tai padės sumažinti eksploatacines sąnaudas bei aplinkos taršą.“
 
Elektromobilių įsigijimą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra – po 4 tūkst. Eur už kiekvieną transporto priemonę. UAB „Šiaulių vandenys“ kreipsis dėl šios kompensacijos pagal kvietimą „Grynųjų elektromobilių įsigijimo juridiniams asmenims (ir fiziniams asmenims, kurie elektromobilį naudos ūkinei veiklai) skatinimas“.
 
Artimiausiu metu bendrovė planuoja įsigyti dar vieną elektromobilį-krovininį furgoną. Pasak V. Jakubonio, iki 2030 metų iš viso numatyta įsigyti 10 elektra varomų automobilių ir taip atnaujinti automobilių parką, kuriame šiuo metu yra 54 įvairios paskirties transporto priemonės.
 
Automobilių parko atnaujinimas – dalis energijos taupymo priemonių, kurias UAB „Šiaulių vandenys“ įsipareigojo įgyvendinti rugpjūčio 29 d. pasirašydama energijos sutaupymo susitarimą su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija. Šiuo susitarimu siekiama mažinti energetinius kaštus, priklausomybę nuo iškastinio kuro bei tausoti aplinką. 
Paskutinį kartą redaguota: 2023-12-04