2023 m.

Rėkyvos vandens ruošyklos teritorijoje bus dezinfekuojami vandentiekio tinklai

2023 m. rugsėjo 19 d.

UAB „Šiaulių vandenys“ informuoja Rėkyvos seniūnijos gyventojus, kad Rėkyvos vandens ruošyklos teritorijoje buvo perklota dalis vandentiekio skirstomųjų tinklų, todėl rugsėjo 21–24 dienomis tinklai bus dezinfekuojami.
 
Vandentiekio vamzdynas ir geriamasis vanduo dezinfekuojamas natrio hipochlorito tirpalu. Rėkyvos vandens ruošykloje įdiegta vandens dezinfekavimo technologija nepavojinga nei aplinkai, nei žmonių sveikatai.
 
Atkreipiame dėmesį, kad dėl šių darbų vandens kokybė nepablogėja – gyventojams tiekiamas geriamasis vanduo yra saugus vartoti, tačiau laikinai nežymiai pakinta juslinės geriamojo vandens savybės – skonis ir kvapas. Tikėtina, kad labiausiai šiuos pakitimus gali jausti tų gatvių gyventojai, kur vandens vartojimas nėra didelis. Svarbu pabrėžti, kad visos kitos geriamojo vandens savybės lieka nepakitusios, atitinka Lietuvos higienos normos HN 24:2023 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimus“. Minėtų juslinių savybių (skonio ir kvapo) laikinas pakitimas nekenksmingas sveikatai – geriamasis vanduo saugus vartoti tiesiai iš čiaupo, nevirinant ir nefiltruojant.
 
Atsiprašome už nepatogumus. Daugiau informacijos tel.: (8 41) 52 44 42 ir 8 615 24 222, taip pat bendrovės interneto svetainėje www.siauliuvandenys.lt.
Paskutinį kartą redaguota: 2023-09-19