2022 m.

Vilniaus gatvėje bus rekonstruojama vandentvarkos infrastruktūra

2022 m. birželio 13 d.

Netrukus bus rekonstruojama magistralinė vandentiekio linija ir dalis jos šoninių pajungimų Vilniaus gatvėje, iš viso apie 2,6 km tinklų. Lygiagrečiai su šiais darbais UAB „Šiaulių vandenys“ atnaujins ir nuotekų bei paviršinių nuotekų tinklus, iš viso apie 1,4 km. Apie 1,51 mln. Eur (be PVM) siekiančios investicijos pagerins vandentvarkos infrastruktūros funkcionavimą ir paslaugų kokybę. Inžinerinius tinklus siekiama pilnai sutvarkyti prieš Vilniaus gatvės remontą.
 
Rekonstruojama magistralinė vandentiekio linija
 
Gegužės 30 d. UAB „Šiaulių vandenys“ ir statybos darbų rangovas UAB „Požeminės linijos“ pasirašė vandentiekio tinklų Vilniaus gatvėje nuo Radviliškio g. iki Vilniaus g. 100 rekonstravimo darbų rangos sutartį. Šioje atkarpoje būtina rekonstruoti susidėvėjusią vandentiekio magistralę. Trasa nutiesta maždaug 1950 m. ir iki šiol nerekonstruota. Įrengti pilkojo ketaus vamzdynai nepasižymi elastingumu bei atsparumu smūgiams, todėl šioje linijoje kone kasmet fiksuojami vandentiekio gedimai. Ši vandentiekio magistralė yra viena pagrindinių, todėl įvykus avarijai, krinta vandens slėgis aplinkinių teritorijų tinkluose, pasikeičia vandens tekėjimo kryptis, dėl to kai kuriose miesto vietose pablogėja geriamojo vandens kokybė. Be to, likviduojant avarijas UAB „Šiaulių vandenys“ patiria papildomų sąnaudų.
 
Dar viena svarbi priežastis yra ta, kad Šiaulių miesto savivaldybė šioje Vilniaus gatvės dalyje ketina keisti asfalto dangą, todėl dabar būtina rekonstruoti pasenusią vandentvarkos infrastruktūrą, kad ateityje dėl avarijų netektų gadinti atnaujintos dangos.
 
Projekto metu bus rekonstruota magistralinė vandentiekio linija, kurios skersmuo 300 mm, nedidelės dalies – 150 mm, ir dalis jos šoninių pajungimų, kurių skersmuo nuo 50 mm iki 400 mm (iki pastatų vandens apskaitos mazgų ar šoninių šulinių / kamerų), iš viso apie 2,6 km vandentiekio tinklų. Rekonstruojamų tinklų dalyje planuojama įrengti 17 naujų gelžbetoninių vandentiekio šulinių bei atnaujinti 40 ir demontuoti 17 šulinių / kamerų. Taip pat numatoma sumontuoti 7 požeminius gaisrinius hidrantus šuliniuose ir įrengti vieną antžeminį.
 
Rangovas darbus planuoja pradėti liepos mėnesį. Numatoma vamzdynus rekonstruoti betranšėjinių technologijų būdu, t. y. laužant esamą vamzdį ir taip pakeičiant jį nauju, arba įtraukiant mažesnio skersmens vamzdį. Susidėvėję tinklai bus atnaujinami naudojant polietileninius 50–300 mm skersmens vamzdžius.
 
Rengiantis statybos darbams, rangovas patikslins visas reikiamas medžiagas bei technines tinklų rekonstravimo galimybes, atsižvelgiant į UAB „Šiaulių vandenys“ paruošto Techninio projekto reikalavimus. Darbai užtruks 12 mėn. ir kainuos 983,8 tūkst. Eur (be PVM). Šią sumą UAB „Šiaulių vandenys“ planuoja skolintis iš banko, nes įmonei trūksta apyvartinių lėšų.
 
Bus atnaujinti ir likę nuotekų tinklai
 
Dėl planuojamo Vilniaus gatvės remonto, lygiagrečiai su šiais darbais UAB „Šiaulių vandenys“ iki šių metų pabaigos minėtoje atkarpoje rekonstruos ir likusius nuotekų bei paviršinių nuotekų tinklus. Iš esmės pagrindiniai magistraliniai tinklai jau sutvarkyti, liko atnaujinti šoninius pajungimus ir nedidelę dalį nuotekų linijos nuo Elnio g. iki Ežero g. Darbų rangovas UAB „SROS“ iš viso rekonstruos apie 1050 m nuotekų (nuo 100 mm iki 400 mm skersmens), ir apie 360 m paviršinių nuotekų (nuo 200 mm iki 300 mm skersmens) tinklų. Orientacinė darbų kaina – 530 tūkst. Eur (be PVM). Vamzdynų rekonstrukciją planuojama pradėti birželio viduryje.
 
Šios investicijos padės užtikrinti vandentiekio, nuotekų ir paviršinių nuotekų sistemų efektyvumą, paslaugų kokybę ir patikimumą, tinklų eksploatavimo kaštų mažinimą.
Paskutinį kartą redaguota: 2022-06-13