2022 m.

Vandentvarkos infrastruktūra tapo prieinama dar 104 namų sklypams

2022 m. sausio 27 d.

Išplėtojus vandentiekio ir nuotekų tinklus Šiaulių miesto Jotvingių, Žiemgalių, Bartų ir Tyravos gatvėse, centralizuotai teikiamos paslaugos tapo pasiekiamos 38 esamiems namų ūkiams ir dar 66 ateityje, planuojantiems čia įsikurti. Statybų rangovas UAB „SROS“ sėkmingai užbaigė 2021 m. pavasarį pradėtus darbus ir perdavė UAB „Šiaulių vandenys“ eksploatuoti naujai įrengtą vandentvarkos infrastruktūrą.

Tinklų plėtros darbai atlikti įgyvendinant projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra Šiaulių miesto Jotvingių, Žiemgalių, Bartų, Tyravos gatvėse“, kurį vykdė UAB „Šiaulių vandenys“. Šių gatvių individualių namų rajone buvo nutiesta 2,6 km vandentiekio ir 4,2 km nuotekų tinklų, įrengtos 3 požeminės nuotekų perpumpavimo siurblinės. Nuo naujai įrengtų vamzdynų nutiesti vandentiekio įvadai bei nuotekų išvadai iki kiekvieno sklypo ribos. Išplėtojus tinklus ir nutiesus vamzdynų atšakas iki sklypų, vandentiekio ir nuotekų tvarkymo paslaugos tapo prieinamos dar 38 namų ūkiams ir dar 66 perspektyvoje.

Rangovas UAB „SROS“ darbų atliko už 618,44 mln. eurų (be PVM). UAB „Šiaulių vandenys“ parengė tinklų techninį projektą ir darbus vykdė savo lėšomis.

Gyventojai jau gali jungtis prie tinklų ir naudotis paslaugomis

UAB „Šiaulių vandenys“ praneša Jotvingių, Žiemgalių, Bartų ir Tyravos gatvių gyventojams, kad vandentiekio ir nuotekų vamzdynai jau pradėti eksploatuoti ir jau galima jungtis prie centralizuotos sistemos bei naudotis paslaugomis.

Savininkai, kurie jau nusitiesė vamzdynų atšakas savo sklype, gali kreiptis į UAB „Šiaulių vandenys“ Klientų aptarnavimo ir pardavimų departamentą (tel.: (8 41) 59 22 62; 8 615 02 995, 8 615 02 996) ir sudaryti geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartį.

Jei gyventojai dar tik planuoja įsirengti vamzdynus ir kyla klausimų organizuojant šiuos darbus, UAB „Šiaulių vandenys“ būsimų klientų patogumui paruošė nuoseklią prisijungimo tvarką ir reikalavimus.

Prisijungę prie centralizuotos vandentiekio ir nuotekų tvarkymo sistemos, naudojasi kokybiškomis paslaugomis, gyvena patogiau, šiuolaikiškiau ir nepermoka. UAB „Šiaulių vandenys“ duomenimis, šiuo metu šeima per mėnesį vidutiniškai moka apie 12 eurų už paslaugas ir tai sudaro apie 1 proc. viso šeimos biudžeto.

Tinklų plėtra miesto kvartaluose vystoma pagal „Šiaulių miesto vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtros specialiajame plane“ nustatytus prioritetus ir eiliškumą (patvirtintas Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2017 m. liepos 27 d. sprendimu T-290).

Daugiau informacijos apie šį ir kitus projektus UAB „Šiaulių vandenys“ interneto svetainėje www.siauliuvandenys.lt.

Paskutinį kartą redaguota: 2022-01-27