2019 m.

Šiauliuose rekonstruota 38 km vandentiekio ir nuotekų tinklų

2019 m. gruodžio 23 d.

Užbaigti vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukcijos darbai pagal vieną stambiausią rangos sutartį, kurią UAB „Šiaulių vandenys“ su rangovu – jungtinės veiklos sutarties pagrindu veikiančia ūkio subjektų grupe AB „Panevėžio statybos trestas“ (pagrindinis partneris) ir SIA „Monum“ – pasirašė 2017 m. balandžio 20 d. Pagal šią sutartį Šiauliuose buvo rekonstruota 18,15 km labiausiai susidėvėjusių vandentiekio ir 20 km nuotekų vamzdynų, sumontuoti 478 vnt. nauji vandentiekio šuliniai ir 702 vnt. nuotekų šuliniai. Rangovas darbų atliko už 6,77 mln. Eur (be PVM). Lapkričio pradžioje rangovas perdavė UAB „Šiaulių vandenys“ atliktus darbus. Bendrovė jau ruošia dokumentaciją Statybų užbaigimo komisijai vertinti. Darbai atlikti įgyvendinant projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstravimas Šiaulių mieste“.
 
Darbai vyko beveik 40-yje miesto gatvių
 
Pasak AB „Panevėžio statybos trestas“ statybos darbų vadovo Andrius Jėčiaus, dėl didelės darbų apimties projektas buvo suskirstytas į keturis etapus. Tinklai buvo projektuojami dalimis, taip pat dalimis gauti statybos leidimai bei priduoti darbai.
 
Vandentiekio ir nuotekų vamzdynai buvo rekonstruojami Varpo, Aušros al., Dvaro, Rūdės, Vilniaus, Aušros tak., Vasario 16-osios, P. Višinskio, Tilžės, Trakų, Draugystės pr., Pramonės, Ežero,  Javų, Gegužių, Vilkaviškio, Dubijos, Rėkyvos, Ukmergės, Bubių, Šermukšnių, Saulės tak., Aido, Kelmės, Gvazdikų tak., Vytauto, S. Lukauskio, Kaštonų al., Žemaitės, J. Basanavičiaus, Vaisių, S. Šalkauskio, Kražių, Salantų, Liejyklos, S. Daukanto, A. Mickevičiaus gatvių atkarpose – iš viso 38,15 km.
 
Vamzdynai rekonstruoti keliais metodais
 
Statybos darbų vadovo teigimu, didžioji dalis  vamzdynų (apie 80 proc.) buvo rekonstruojami betranšėjiniu vamzdynų atstatymo metodu: laužant senąjį vamzdį buvo įvelkamas naujas plastikinis vamzdis. Likę  vamzdynai buvo rekonstruojami kitais metodais: į didesnio skersmens seną vamzdį buvo įvelkamas naujas mažesnio skersmens, atviru būdu – atkasant vamzdynus, o taip pat taikant vamzdynų atstatymo technologiją vietoje polimerizuojamais vamzdžiais.
 
Rekonstruojami vandentiekio vamzdžiai buvo kalaus ketaus ir plieniniai nuo 32 mm iki 400 mm skersmens, o nuotekų – keramikiniai ir gelžbetoniniai nuo 110 mm iki 800 mm skersmens.  Daugiausia buvo rekonstruota 160 mm ir 315 mm skersmens vandentiekio bei 225 mm skersmens nuotekų vamzdynų.
 
„Projekto darbai buvo sudėtingi ne tik dėl intensyvaus eismo gatvėse, ypač miesto centrinėje dalyje, bet ir dėl didelių gylių, kurie siekė  6–7 m, o vidutiniškai tinklai pakloti 4 metrų gylyje. Be to, prieš kelis dešimtmečius nutiesti vamzdynai šiandien yra per arti pastatų pamatų ir tai taip pat apsunkino darbus“, – sakė A. Jėčius.
 
Projekto darbai tęsiasi
 
Šio projekto darbai dar tęsiasi. UAB „Šiaulių vandenys“ 2018 m. balandžio 18 d. pasirašė rangos sutartį su Danijos kompanija „Per Aarsleff A/S“, pagal kurią per 18 mėn. bus rekonstruota 2,72 km vandentiekio ir 7,89 km nuotekų tinklų. Rangovas rekonstrukcijos darbus atliks už 3,45 mln. Eur (be PVM). Šios rangos sutarties darbus planuojama užbaigti kitų metų pradžioje.
 
Pagerės teikiamų paslaugų kokybė
 
Atnaujinus vandentiekio ir nuotekų tinklų infrastruktūrą Šiauliuose, pagerės geriamojo vandens kokybė ir tiekimas, bus užtikrinta nuotekų tvarkymo paslaugų kokybė. Taip pat sumažės gedimų tinkluose, pagerės ekologinė situacija mieste. UAB „Šiaulių vandenys“ patirs mažiau sąnaudų tinklų eksploatacijai bei padidės miesto vandentvarkos ūkio efektyvumas.
 
Viso projekto vertė – 10,25 mln. eurų (be PVM). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos Sanglaudos fondo (50 proc.) ir projekto vykdytojos UAB „Šiaulių vandenys“ (50 proc.) lėšomis.
Paskutinį kartą redaguota: 2020-01-02