Žiniasklaidoje pasirodė pranešimas, kad viena vandens filtrais prekiaujanti įmonė siūlo gyventojams įsigyti osmosinius vandens filtrus, galinčius iš vandentiekio vandens išvalyti koronavirusus. Šios įmonės direktorius tikina, kad filtrai tikrai išvalo vandenį nuo koronavirusų, tačiau teigia ir pats abejojantis, ar Lietuvos vandentiekio sistemoje galima būtų jų rasti, – rašoma naujienų portalo LRT.lt pranešime.
UAB „Šiaulių vandenys“ atkreipia gyventojų dėmesį, kad ir Šiauliuose gali pasitaikyti tokių siūlymų, kurie yra klaidinantys ir visiškai nepagrįsti. Bendrovė ragina neužkibti ant klaidinančios vandens filtrų pardavėjų reklamos ir prieš įsigyjant bet kokius filtrus pasitarti su specialistais.
Koronavirusai per vandentiekio vandenį neplinta
Užkrečiamųjų ligų ekspertas, profesorius Saulius Čaplinskas teigė, kad koronavirusai per vandentiekio vandenį neplinta.
„Per vandentiekio vandenį koronavirusas neplinta. Tai nėra pagrindinis plitimo kelias. Todėl per vandentiekio vandenį koronavirusu neužsikrėsi. Žinoma, kuo švaresnis vanduo, tuo yra geriau. Tačiau labai abejoju, ar yra moksliniai duomenys, kad koronaviruso prevencijai reikėtų statyti vandens filtrus. Tokių duomenų nesu matęs“, – sakė profesorius.
Anot S. Čaplinsko, kalbėti apie koronavirusų plitimą per vandenį nereikėtų, o ir į siūlymus įsigyti vandens filtrus, norint apsisaugoti nuo koronaviruso, reikėtų žiūrėti atsargiai.
Už klaidinančią reklamą gali būti skiriama bauda
Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT) informavo, kad už klaidinančios reklamos skleidimą komercinės veiklos subjektams gali būti skiriama bauda.
VVTAT atstovės Natalijos Jarmulkovič teigimu, vartotojams privalo būti suteikta aiški ir neklaidinanti informacija apie parduodamas prekes ir jų savybes. Reklamos įstatymo 5 straipsnio 1 dalyje įtvirtintas klaidinančios reklamos draudimas, o minėto įstatymo 2 straipsnio 3 dalis nustato, jog klaidinančia reklama laikoma reklama, kuri bet kokiu būdu, įskaitant ir jos pateikimo būdą, klaidina arba gali suklaidinti asmenis, kuriems ji skirta arba kuriuos ji pasiekia, ir kuri dėl savo klaidinančio pobūdžio gali paveikti jų ekonominį elgesį arba kuri dėl šių priežasčių pakenkia ar gali pakenkti kito asmens galimybėms konkuruoti. Kai sprendžiama, ar reklama yra klaidinanti, atsižvelgiama į jos teisingumo, išsamumo ir pateikimo kriterijus.
Visą pranešimą skaitykite LRT.lt: "Koronavirusus iš vandens siūlanti filtruoti įmonė klientui sukėlė įtarimų: mes čia stypsom namuose, o jie bando pasipelnyti".
Šaltinis: LRT.lt
Mūsų svetainė naudoja slapukus. Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais. Jei su tuo sutinkate, spauskite „sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Plačiau apie Privatumo ir slapukų politiką.
Užklausos formos veikimui naudojame Recaptcha, kuris padeda atskirti Jus nuo interneto robotų, kurie siunčia spam tipo informaciją.
Todėl, kad užtikrintume šios užklausos formos veikimą, Jūs turite pažymėti "sutinku su našumo slapukais".
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti svetainės lankomumą ir duomenų srauto šaltinius tam, kad galėtume sužinoti ir patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės "Google Analytics" statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai Jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai padeda rinkti informaciją apie Jūsų veiksmus mūsų svetainėje. Atsižvelgdami į tai, kuo Jūs domitės, mes galėtume pateikti Jums aktualios informacijos interneto svetainėje, naujienlaiškiuose. Jeigu su tuo nesutinkate, palikite šį langelį nepažymėtą. |