Problema

Pagrindinės paviršinių nuotekų surinkimo sistemos problemos yra susijusios su pasenusia ir susidėvėjusia paviršinių nuotekų tvarkymo infrastruktūra.

Dalis vamzdynų yra per mažo diametro ir liūčių metu net tvarkingai veikianti nuotekų sistema negali praleisti susidariusio nuotekų kiekio, todėl užtvindomos miesto gatvės ir šaligatviai. Užtvindymai teršia aplinką, gatvėse laikinai sutrinka eismas. Neretai liūtys užtvindo ir žemesnėse vietose esančius sklypus, todėl gyventojai patiria nepatogumų ir nuostolių.

Paviršinių nuotekų vamzdynai yra pasenę ir susidėvėję, todėl dažnai tinkluose įvyksta gedimų ir avarijų. Dėl dažnų avarijų tinkluose didėja neigiamas poveikis aplinkai, gyventojai patiria nepatogumų, taip pat auga eksploatacinės sąnaudos.

Siekiant spręsti šias problemas, šio projekto metu planuojama rekonstruoti esamus, labiausiai susidėvėjusius ir daugiausiai eksploatacinių problemų keliančius paviršinių nuotekų tinklus Šiaulių mieste (apie 10,24 km), inventorizuoti ir teisiškai įregistruoti didžiąją dalį (apie 180 km) paviršinių nuotekų tinklų bei įsigyti paviršinių nuotekų tinklų priežiūrai reikalingą specializuotą techniką.

Atnaujinus paviršinių nuotekų tinklų infrastruktūrą, sumažės gedimų tinkluose ir gatvių užtvindymo tikimybė, pagerės nuotekų tvarkymo paslaugos kokybė, o šiuolaikiškos technologijos padės užtikrinti tinkamą tinklų priežiūrą. Tokiu būdu miesto aplinka bus saugesnė, švaresnė ir patrauklesnė gyventojams, o bendrovė patirs mažiau sąnaudų tinklų eksploatacijai.Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610