Naujienos

Bendrovė „Šiaulių vandenys“ apdovanota aukso medaliu už vandentvarkos projekto įgyvendinimą

Gruodžio 17 d. šalies parlamente Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Irena Degutienė bendrovės „Šiaulių vandenys“ generaliniam direktoriui Jonui Matkevičiui įteikė konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2010“ aukso medalį už vandentvarkos projekto „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Šiauliuose“ I etapo įgyvendinimą. Šis projekto etapas apėmė vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą Medelyno ir Kalniuko kvartaluose bei esamų trijų nuotekų perpumpavimo siurblinių rekonstrukciją Kulpės, Marijampolės ir Žuvininkų gatvėse.

Konkurso „Lietuvos metų gaminys – 2010“ aukso medalį už vandentvarkos projekto įgyvendinimą Šiauliuose bendrovės „Šiaulių vandenys“ generaliniam direktoriui Jonui Matkevičiui įteikė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Pusantrų metų trukęs projektas jau įgyvendintas. Valstybinė komisija paskutiniuosius šio projekto objektus - rekonstruotą nuotekų perpumpavimo siurblinę esančią Žuvininkų g. 3 ir naujus tinklus Medelyno mikrorajone - vertino gruodžio 8-ąją ir pripažino tinkamus eksploatuoti. Dar tris objektus statybų rangovas AB „Panevėžio statybos trestas“ užbaigė žymiai anksčiau nei planuota. Rekonstruotą Kulpės nuotekų perpumpavimo siurblinę Komisija pripažino tinkama naudoti dar šį pavasarį, o Marijampolės siurblinę bei naujus vandentiekio ir nuotekų tinklus Kalniuko kvartale - liepos mėnesį.

Užbaigus darbus kokybiškos vandens paslaugos tapo prieinamos dar beveik 5 tūkst. gyventojų. Su šiuo projektu buvo išspręstos ir aplinkosaugos problemos bei padidėjo Šiaulių miesto vandentvarkos ūkio efektyvumas.

Dabar gyventojai džiaugiasi pagerėjusiomis buities sąlygomis ir švaresne aplinka. Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sutartis su bendrove „Šiaulių vandenys“ jau sudarė 467 nauji vartotojai. Naujų vartotojų bus ir daugiau, nes bendrovės duomenimis, vandentiekio atšakas iki savo namų jau yra nusitiesę 695 savininkai, o nuotekų išvadus - 740. Tačiau ir šie skaičiai dar keisis, nes iki sklypo ribos nuotekų išvadus yra pasikloję net 1372 sklypų gyventojai. Tikėtina, kad pavasarį gyventojai tęs pradėtus darbus.

Įgyvendinant projektą Medelyno ir Kalniuko mikrorajonuose buvo paklota beveik 34 km vandentiekio, apie 32,2 km nuotekų ir beveik 4,6 km nuotekų slėginių tinklų, iki sklypų ribų nutiestos 1997 atšakos vandentiekio įvadams, sumontuota 12 požeminių nuotekų perpumpavimo siurblinių, rekonstruotos trys esamos nuotekų perpumpavimo siurblinės.

Statybos darbus vykdė AB „Panevėžio statybos trestas“. Darbų vertė - 44,5 mln. litų (be PVM). Projektą iki 94,53 proc. finansavo Europos Sąjungos Sanglaudos fondas ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė, likusias lėšas skyrė Šiaulių miesto savivaldybė ir UAB „Šiaulių vandenys“. Projektą vykdė UAB „Šiaulių vandenys“.

« Atgal


Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610