Šiauliuose paminėta Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-ąją Šiauliuose buvo minima Pasaulinė vandens diena. Reginio organizatoriai Šiaulių valstybinė kolegija kartu su UAB „Šiaulių vandenys“ kvietė šiauliečius dalyvauti simboliniame bėgime pėsčiųjų bulvaru, o po to šventę tęsti tapant ant vandens prekybos centre „Saulės miestas“.

Šių metų Pasaulinės vandens dienos tema – „Vanduo ir subalansuotas vystymasis“. Atkreipiamas dėmesys į vandens išteklių subalansuotą naudojimą, nes tai yra darnaus vystymosi pagrindas. Šalys siekia išspręsti gerovės netolygumus žmonių, kurie iki šiol neturi prieigos prie saugaus geriamojo vandens, tinkamų sanitarijos sąlygų.

Jau šių metų vasarą, užbaigus dar vieną vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projektą Šiauliuose, centralizuotai teikiamos vandens paslaugos bus pasiekiamos net 98–99 proc. gyventojų. Šiauliai turi dideles gėlo požeminio vandens atsargas. Giliųjų gręžinių vanduo yra apsaugotas nuo išorinės taršos, nuolat vykdoma geriamojo vandens kokybės kontrolė. Šiuo minėjimu buvo siekiama atkreipti gyventojų dėmesį, kad vandentiekio vanduo mieste yra saugus ir tinkamas gerti iš čiaupo, o tuo pačiu pabrėžti, kad su vandeniu galima ir kurti.

Simbolinis bėgimas prasidėjo prie pėsčiųjų bulvaro pabaigoje esančio fontano „Tūkstantmečio tiltai“. Dalyviai bėgo iki viešbučio „Šiauliai“ ir atgal. Sugrįžę ragavo vandentiekio vandens, taip pat jiems buvo įteikti UAB „Šiaulių vandenys“ suvenyrai.

Tapybos ant vandens užsiėmimas prekybos centre „Saulės miestas“ pritraukė ir vaikų, ir suaugusiųjų. Po trumpos pamokėlės, kaip tapyti ant vandens, šį meną galėjo išbandyti visi norintys.

Simbolinis bėgimas pėsčiųjų bulvaru Trumpa pamokėlė, kaip tapyti ant vandens
Į vandenį įdėjus jūros dumblių, vanduo sutirštėja, todėl dažai laikosi ant vandens paviršiaus
Dažai pagaminti iš gamtoje randamų natūralių medžiagų: dirvožemio, metalų, anglies, augalų ir kt. Ant vandens piešė ir vaikai, ir suaugusieji
Nupiešus, ant vandens uždedamas popieriaus lapas ir piešinys prikimba prie jo Išdžiuvusį piešinį galima pasikabinti ant sienos
« Atgal


Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610