Kuriant spalvoto smėlio kompozicijas paminėta Pasaulinė vandens diena

Kovo 22-ąją Šiaulių valstybinės kolegijos studentai kartu su UAB „Šiaulių vandenys“ PC „Saulės miestas“ organizavo akciją Pasaulinei vandens dienai paminėti. Renginio metu šiauliečiai bei miesto svečiai buvo kviečiami kurti spalvoto smėlio kompozicijas, simbolizuojančias užterštą ir švarią aplinką.

Šiais simboliais buvo siekiama atkreipti žmonių dėmesį į aplinkosaugines problemas, susijusias su nuotekų valymu ir taip atskleisti šių metų temą – nuotekų valymą, aplinkos tausojimą ir gėlo vandens išsaugojimą.

Renginyje buvo demonstruojamas Šiaulių miesto nuotekų valyklos maketas. UAB „Šiaulių vandenys“ specialistė pasakojo, kaip šioje valykloje valomas Šiauliuose buityje ir pramonėje užterštas vanduo, atsakė į renginio dalyvių klausimus. Norintys daugiau sužinoti apie šiuos procesus galėjo pasiimti UAB „Šiaulių vandenys“ parengtų lankstinukų.

Akcijos metu buvo atkreipiamas dėmesys, jog miesto nuotekų valykloje išvalytas vanduo išleidžiamas į Kulpės upę, po to Mūšos, Lielupės upėmis pasiekia Baltijos jūrą. Taip pat prisiminta istorija, kuomet Kulpės upė buvo ypatingai užteršta. Dabar šie vandens telkiniai yra švarūs, nes Šiaulių miesto nuotekų valykloje užterštas vanduo išvalomos pagal Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos aplinkosauginius reikalavimus.

Šiauliečiai bei miesto svečiai buvo kviečiami kurti spalvoto smėlio kompozicijas, simbolizuojančias švarią ir užterštą aplinką.
Akcijos dalyviai galėjo išsirinkti patinkančią spalvą, supilti smėlį į stiklinį indą ir taip prisidėti prie kuriamos smėlio kompozicijos. Akcijoje dalyvavusiems vaikams bendrovė padovanojo po spalvinimo ir pasakos knygą apie vandenį.
UAB „Šiaulių vandenys“ specialistė demonstruodama maketą pasakojo, kaip miesto nuotekų valykloje valomas Šiauliuose buityje ir pramonėje užterštas vanduo.
« Atgal


Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610