Dispečerinė

Nuotekų valymo ir dumblo apdorojimo procesuose žmogaus darbo labai nedaug, nes įrenginiuose yra įdiegta naujausia automatinė technologinių procesų valdymo sistema. Ši sistema užtikrina patikimą įrenginių darbą, kontroliuoja procesą bei padeda išvengti žmogaus klaidų.

Nuotekų valyklos ir dumblo apdorojimo įrenginių technologinis procesas stebimas ir kontroliuojamas nuotekų valyklos dispečerinėje.

Galimi trys valdymo lygiai: automatinis, distancinis ir vietinis. Technologinio proceso valdymui ir kontrolei nuotekų valymo įrenginiuose įrengti programuojami loginiai valdikliai, siurbliams ir orapūtėms valdyti - dažnio keitikliai. Dispečerinė ir atskiri komandiniai punktai su valdikliais sujungti šviesolaidžiais. Tai užtikrina patikimą technologinio proceso valdymą ir didelį duomenų apsikeitimo greitį.

Telemetriniam ryšiui su nutolusiais objektais (gręžiniais ir bendrovės Centrine dispečerine) naudojamas radijo ryšys.

Nuotekų valyklos dispečerinėje, naudojantis valdymo ir informacine sistema SCADA, galima kontroliuoti visą technologinį procesą, o esant proceso ar įrangos sutrikimams, gaunamas aliarminis pranešimas ir tai leidžia operatyviai reaguoti bei pašalinti gedimo priežastis.

Visa tai užtikrina patikimą ir saugų nuotekų valyklos ir dumblo apdorojimo įrenginių eksploatavimą.

Dispečerinė Nuotekų valymo procesas stebimas ir kontroliuojamas kompiuteriuose (proceso langas)


Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610