Vandens filtrai

Birutės vandenvietės vandens ruošykloje svarbiausi įrenginiai, valantys požeminį vandenį, yra 2 aeracijos talpos ir 8 slėginiai filtrai. Vanduo, atitekantis iš gręžinių, aeracijos talpose prisotinamas deguonimi. Deguonis tiekiamas vamzdynu iš kompresorių. Deguonis, patekęs į vandenį, sudaro palankias sąlygas geležies šalinimui filtruose.

Slėginiai filtrai užpildyti 60 cm storio kvarcinio smėlio ir 90 cm storio smulkintu antracito sluoksniais. Šiame užpilde ir sulaikomas nepageidaujamas geležies perteklius. Pagal įvairius rodiklius išgautas vanduo specialiuose įrenginiuose pagerinamas nuo 4 iki 64 kartų. Išvalytas požeminis vanduo yra labai švarus ir kokybiškas.

Sulaikyti geležies junginiai užteršia filtravimo užpildą ir vandens valymasis lėtėja. Todėl būtina filtravimo užpildą plauti. Plovimas vykdomas oro-vandens mišiniu. Oras paduodamas iš orapūčių, o plovimo vanduo atiteka vamzdynais iš plovimo vandens siurblių.

Vandens valymo procese filtruose sulaikoma apie 1890 kg geležies per metus. Šis geležies kiekis yra filtrų praplovimo vandenyje ir nuvedamas buitinių nuotekų tinklu į nuotekų valyklą.

Vandens ruošyklos pastatas Aeracijos talpos
Kompresoriai Orapūtės filtrų plovimui
Filtrų plovimo vamzdynas Aeracijos talpų vamzdynai
Slėginiai filtrai Galima paragauti ką tik išvalyto vandens

Vanduo, išvalytas filtruose, suteka į du vandens rezervuarus, kiekvienas po 10000 kub. m talpos. Rezervuaruose būtina laikyti vandens atsargą didesnio vandens poreikio, gaisrų gesinimo ar gedimų tinkluose atvejams. Šiuo metu iš Birutės vandenvietės vartotojams patiekiama apie 60 proc. viso miestui reikalingo geriamojo vandens.

Švaraus vandens rezervuarasUždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610