Automatizuotas valdymas

Vandens gavybos ir valymo procesuose žmogaus darbo labai nedaug, nes įrenginiuose yra įdiegta naujausia automatinė procesų valdymo sistema. Ši sistema užtikrina patikimą vandens tiekimą į miestą, kontroliuoja jo kokybę ir padeda išvengti žmogaus klaidų. Įdiegtos sudėtingos įrangos pagalba įmanoma kaupti didelį informacijos kiekį ir perduoti duomenis į bendrovės Centrinę dispečerinę. Patikimai veikiantys įrengimai reikalauja minimalaus aptarnavimo.

Vandenvietės elektrikas - operatorius ir bendrovės Centrinės dispečerinės dispečeris kompiuterio monitoriuje mato, kaip dirba įranga, kaip vyksta technologinis procesas. Technologinės schemos bendrajame proceso lange galima matyti pagrindinius duomenis iš vandenvietės, pradedant informacija iš gręžinių ir baigiant tiekiamo į miestą vandens parametrais. Šioje schemoje matomi duomenys leidžia objektyviai vertinti situaciją vandenvietėje.

Rekonstruojant Birutės vandenvietę, atnaujinti elektros energijos tiekimo įrenginiai: pastatytas naujas paskirstymo punktas, rekonstruotos transformatorinės pastotės, pakeista dalis kabelių, įrengtas nepriklausomas elektros energijos tiekimo šaltinis - dyzelinis generatorius bei aplinkos vaizdo stebėjimo apsaugos sistema.

Elektros energijos tiekimo įrenginiai Dyzelinis generatorius

Visa vandenvietėje eksploatuojama įranga vartoja elektros energiją. Didžiausi elektros energijos vartotojai yra siurbliai. Pagrindiniai elektros energijos tiekimo įrenginiai yra požeminiai kabeliai, skirstyklos, transformatorinės pastotės. Nenutrūkstamam elektros energijos tiekimui užtikrinti vandenvietėje yra dyzelinis generatorius, galintis gaminti elektros energiją, jei įvyktų gedimas miesto tinkluose.Uždaroji akcinė bendrovė "Šiaulių vandenys", Vytauto g. 103, LT-77160 Šiauliai. Tel. (8 41) 525 550; faks. (8 41) 592 266; el. paštas office@siauliuvandenys.lt. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Įmonės kodas 144133366. PVM mokėtojo kodas LT441333610